Bezpečnost

Bezpečnost

Je spoustu lidí, které seskok padákem nějakým způsobem láká. Ovšem stejně tak je několik lidí, kteří se jej bojí – přeci jenom, je to hra s vlastním životem. Ovšem, zde jde hlavně o adrenalin, protože parašutismus je o adrenalinu, zábavě a svobodě.

Pokud vás ale hlodají obavy, že by se mohlo něco pokazit, zahoďte je za hlavu a dopřejte si neopakovatelný zážitek, jakýmbezesporu tandemové seskoky padákem jsou.

Licence tandemového pilota

První aspekt, který při tandemovém seskoku padákem chrání váš život, je profesionální tandemový pilot, který celý seskok a následující let řídí.

Každý, kdo chce dělat tandemového pilota, musí mít platný instruktorský certifikační kurs pro tandemové seskoky, kterým je povinen se vám i prokázat v podobě licence a jakéhosi „řidičáku“.

Tuto licenci v České republice uděluje Aeroklub Čech a Moravy.

Dokonalá a bezpečná moderní technika

Další, kdo se postará o vaše bezpečí, jsou soudobé prvotřídně vyvedené padákové soupravy, které jsou přímo navrženy pro tandemové seskoky.

Tyto soupravy musí splňovat náročné mezinárodní normy na bezpečnost a spolehlivost, jak co se použitých materiálů týče, tak i konstrukcí. Pokud si ale řeknete, že nic není stoprocentní, máte pravdu. Ovšem tyto padáky mají velmi malou pravděpodobnost selhání. Tato pravděpodobnost je v průměru jedno promile, tedy setina procenta.

Většina úrazů se stává chybou pilota, to se ovšem eliminuje tím, že vy jako začátečník a pasažér při tandemovém seskoku padákem jste vedeni velmi zkušeným profesionálem, který jen tak chybu neudělá. A pokud ano, padákový systém je vybaven elektronickými přístroji, které padák v případě zaváhání pilota sami otevřou.

Celkově je tu tedy velmi malá pravděpodobnost neúspěšného tandemového seskoku padákem. Proto neváhejte a dopřejte si tento úžasný zážitek čistého adrenalinu.

 
Úvodem

Co Vás při absolvování tohoto zážitku čeká? Instruktáž před seskokem. Vyhlídkový let do výšky 4000m. Volný pád rychlosti ...
Číst dále...

Tandemové seskoky
Sledujte nás