Parašutismus

Parašutismus

Parašutismus je sport, který je ztělesněním adrenalinu, svobody a volnosti a prvotřídní zábavy. Je to sport, který vám otevře brány do nevídaných dimenzí. Tak proč si tento úžasný adrenalinový zážitek odepírat? Zažijte něco, na co budete vzpomínat celý život. Seskok padákem, třeba právě v tandemu, je zážitek, na který se nezapomíná, a budete se k němu velmi rádi vracet.

Parašutismus je novodobý outdoorový adrenalinový sport, který vám otevře nebe jako nějakému ptákovi. Spojuje dokonalé pocity svobody z volného pádu, který je následován letem na otevřeném padáku, završeném adrenalinovým a napínavým přistáním.

 

Historie parašutismu

Pokud se zaměříme na přežití parašutisty při seskoku, můžeme říct, že první úspěšné pokusy se začínají objevovat až ve 20. století, když první padáky se používaly už v 18. století.

Za druhé světové války to byl vojenský nástroj síly, teprve po jejím skončení se parašutismus začal prosazovat jako civilní sport a to právě díky skvělým zážitkům.

Normální, ale i tandemové seskoky padákem jsou rozšířené po celém světě a jedná se tak o skutečně oblíbenou a přístupnou zábavu. V posledních pár letech se prudce zvyšuje obliba tandemových seskoků padákem, které může absolvovat v podstatě kdokoli a jen s minimální přípravou, což se samozřejmě také podepisuje na ceně zážitku.

Seskok

Ještě před seskokem budete proškoleni, jak se máte při seskoku chovat. Naučíte se vhodnou polohu, která je pro tandemové seskoky nejlepší – pohodlná, bezpečná a stále dost volná. Zkrátka taková, abyste si užili co nejvíce zábavy.

Poté budete vybaveni speciálním tandemovým padákovým kompletem, který se sestává z parašutistického oblečení, přilby a postroje, který vás připoutá k vašemu instruktorovi a také ke třem padákům. První padák, který se otevírá automaticky, má za úkol prodloužit vám volný pád. Další padák je hlavní a jeden záložní, tedy nemáte mít z čeho strach.

 
Úvodem

Co Vás při absolvování tohoto zážitku čeká? Instruktáž před seskokem. Vyhlídkový let do výšky 4000m. Volný pád rychlosti ...
Číst dále...

Tandemové seskoky
Sledujte nás